Wiadomości branżowe

Wystawa ?Dyplom Roku? ? najlepsze koncepcje świeżo upieczonych architektów

Z niemal 200 prac magisterskich obronionych w roku 2009 na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej wybrano 51 najlepszych. Zobaczyć będzie więc można co czwartą pracę dyplomową. Otwarcie wystawy prezentującej najlepsze dyplomy minionego roku odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 11.00 na politechnicznym Dziedzińcu Północnym. Trwa montaż wystawy. Już zawisły pierwsze projekty, a wśród nich m.in.: koncepcja szpitala z modułów kontenerowych w centrum zdrowia w Darfurze czy też system kopuł molekularnych na olimpiadę Londyn 2012. Zobaczyć można też studencką wizję muzeum II wojny światowej na Westerplatte, pomysły na rewitalizację parku praskiego w Warszawie,  przystań kontemplacji na Jeziorze Charzykowskim, centrum surfingu w Rewie, na zespół hotelowo-rekreacyjny z przystanią nad jeziorem Gołuń i wiele innych. – Projekty prezentowane na wystawie wybrali przedstawiciele poszczególnych katedr architektonicznych, proporcjonalnie do liczby obronionych w nich prac – mówi art. malarz Jan Buczkowski, prodziekan ds. twórczości na Wydziale Architektury PG.Tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia

Z niemal 200 prac magisterskich obronionych w roku 2009 na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej wybrano 51 najlepszych. Zobaczyć będzie więc można co czwartą pracę dyplomową. Otwarcie wystawy prezentującej najlepsze dyplomy minionego roku odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 11.00 na politechnicznym Dziedzińcu Północnym.

Trwa montaż wystawy. Już zawisły pierwsze projekty, a wśród nich m.in.: koncepcja szpitala z modułów kontenerowych w centrum zdrowia w Darfurze czy też system kopuł molekularnych na olimpiadę Londyn 2012. Zobaczyć można też studencką wizję muzeum II wojny światowej na Westerplatte, pomysły na rewitalizację parku praskiego w Warszawie,  przystań kontemplacji na Jeziorze Charzykowskim, centrum surfingu w Rewie, na zespół hotelowo-rekreacyjny z przystanią nad jeziorem Gołuń i wiele innych.

 – Projekty prezentowane na wystawie wybrali przedstawiciele poszczególnych katedr architektonicznych, proporcjonalnie do liczby obronionych w nich prac – mówi art. malarz Jan Buczkowski, prodziekan ds. twórczości na Wydziale Architektury PG.

Tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana, jak profile kształcenia katedr wydziałowych. – Będzie okazja, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej poprzez architekturę użyteczności publicznej, aż po założenia urbanistyczne – podkreśla prodziekan Buczkowski.

Z pięćdziesięciu eksponowanych prac dyplomowych, już w piątek 15 stycznia wybrane zostaną opracowania pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich „Dyplom Roku”, do nagród Towarzystwa Urbanistów Polskich, stowarzyszeń zawodowych oraz do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni.  Podczas otwarcia wystawy poznamy nagrodzone opracowania. 

Dodatkowo, pierwszy raz w historii wystawy najlepszych dyplomów, dziekan Wydziału Architektury wręczy nagrodę specjalną – statuetkę „Dyplom Roku”.

– Co ciekawe, statuetkę zaprojektował Marcin Szneider student naszego wydziału, podczas pleneru rzeźbiarskiego w Centrum Rzeźby w Orońsku – podkreśla Jan Buczkowski. – Plener został zorganizowany wspólnie z Wydziałem Architektury z Hildeshiem w Niemczech. Z Politechniki Gdańskiej wyłoniono siedmioosobową grupę studentów, która pod opieką dr sztuki Dąbrówki Tyślewicz z Katedry Sztuk Wizualnych miała za zadanie zaprojektować statuetkę „Dyplom roku”. Wybrano najlepszą.

A to już wiesz?  David Beckham ambasadorem marki Samsung

Wystawa „Dyplom Roku” organizowana jest w ramach cyklu Politechnika Otwarta.

Wystawa „Dyplom Roku”

Uroczyste otwarcie wystawy: 18 stycznia 2010, godz. 11.00, Dziedziniec Północny w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Uwaga! Wystawa czynna będzie zaledwie 5 dni, od 18 do 22 stycznia 2010, w godz. 10.00–15.00. Zapraszamy na Dziedziniec Północny w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny!

 

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy