Wiadomości branżowe

Trzykrotni mistrzowie Polski z Politechniki Gdańskiej

Drużyna PG Smoki Północy została trzykrotnym mistrzem Polski. W weekend 21–22 czerwca na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się X Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi.  Team Smoki Północy zdobył aż cztery medale, w tym trzy złote: w kategorii senior mixed na dystansie 500m, w kategorii senior mixed na dystansie 200m oraz w kategorii senior open na dystansie 200m. Ponadto nasze smoki zdobyły brąz w kategorii senior open na dystansie 500m. Tryumfowały także dziewczyny, które okazały się najlepsze w wyścigach kobiet (dziesięcioosobowe drużyny). Panie przywiozły do Gdańska okazały puchar.To dopiero trzeci sezon naszej ekipy. Sukcesy zachwycają tym bardziej, że drużyna liczy zaledwie 2,5 roku.– Mistrzostwo Polski w trzecim sezonie trenowania to nieprawdopodobne osiągnięcie, pokazujące niezwykłą determinację załogi jako całości oraz każdego z osobna, a także ogromną wiedzę trenera – podkreśla Agnieszka Rećko, prezes Stowarzyszenia Sportowego PG Smoki Północy. – Nasza załoga  jest jedną z najszybciej i najprężniej

Drużyna PG Smoki Północy została trzykrotnym mistrzem Polski. W weekend 21?22 czerwca na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się X Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi

Team Smoki Północy zdobył aż cztery medale, w tym trzy złote: w kategorii senior mixed na dystansie 500m, w kategorii senior mixed na dystansie 200m oraz w kategorii senior open na dystansie 200m. Ponadto nasze smoki zdobyły brąz w kategorii senior open na dystansie 500m. Tryumfowały także dziewczyny, które okazały się najlepsze w wyścigach kobiet (dziesięcioosobowe drużyny). Panie przywiozły do Gdańska okazały puchar.

To dopiero trzeci sezon naszej ekipy. Sukcesy zachwycają tym bardziej, że drużyna liczy zaledwie 2,5 roku.

? Mistrzostwo Polski w trzecim sezonie trenowania to nieprawdopodobne osiągnięcie, pokazujące niezwykłą determinację załogi jako całości oraz każdego z osobna, a także ogromną wiedzę trenera ? podkreśla Agnieszka Rećko, prezes Stowarzyszenia Sportowego PG Smoki Północy. ? Nasza załoga  jest jedną z najszybciej i najprężniej rozwijających się wśród gdańskich drużyn smoczych łodzi o czym świadczą nie tylko wyniki sportowe, ale również wielkie zaangażowanie zawodników.