Wiadomości branżowe

Simoncelli potwierdza swoją klasę ?SuperSic? drugim debiutantem roku.

Wyścigiem na torze w Walencji zakończono tegoroczne Motocyklowe Mistrzostwa Świata MOTO GP. Marco Simoncelli ze wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności dobrym występem. Po swoim najlepszym starcie w karierze, przed tygodniem na portugalskim torze Estoril, Włoch zajął czwarte miejsce tracąc niespełna 0,1 sek. do podium. Tym razem w

Wyścigiem na torze w Walencji zakończono tegoroczne Motocyklowe Mistrzostwa Świata MOTO GP. Marco Simoncelli ze wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini po raz kolejny potwierdził swoje umiejętności dobrym występem.

Po swoim najlepszym starcie w karierze, przed tygodniem na portugalskim torze Estoril, Włoch zajął czwarte miejsce tracąc niespełna 0,1 sek. do podium. Tym razem w kwalifikacjach w Walencji uzyskał dobry trzeci czas. Po drobnych problemach z nie do końca prawidłowo dobranym ogumieniem, „SuperSic” ukończył wyścig ostatecznie na szóstym miejscu. – Miałem nadzieję na lepszy wynik, ale i tak jestem zadowolony, bo dałem z siebie wszystko – powiedział Simoncelli, który w klasyfikacji tegorocznych debiutantów – 2010 Rookie of the Year zajął drugie miejsce.

Drugi z motocyklistów San Carlo Honda Gresini, Marco Melandri zajął w Grand Prix Walencji trzynaste miejsce z ponad 36 sek. stratą do zwycięzcy. Został nim tegoroczny Mistrz Świata, Hiszpan Jorge Lorenzo. Wyprzedził on o 4,576 sek. Caseya Stonera i o 8,998 sek. swojego kolegę z zespołu Valentino Rossiego.

W klasyfikacji kierowców na koniec sezonu na pierwszym miejscu uplasował się Lorenzo, który zgromadził 383 punkty. Wicemistrzem został Dani Pedrosa z 245 punktami. Brązowy medal wywalczył Valentino Rossi. Motocykliści wspieranego przez Castrol San Carlo Honda Gresini Marco Simoncelli i Marco Melandri zajęli odpowiednio – ósmą i dziesiątą lokatę.

GRAND PRIX WALENCJI– wyniki:

1.      Jorge Lorenzo, SPA, Fiat Yamaha Team, 46’44,622

2.      Casey Stoner, AUS, Ducati Team, +4,576

3.      Valentino Rossi, ITA, Fiat Yamaha Team, +8,998

4.      Ben Spies, USA, Monster Yamaha Tech 3, +17,643

5.      Andrea Dovizioso, ITA, Repsol Honda Team, +19,160

6.      Marco Simoncelli, ITA, San Carlo Honda Gresini, +20,674

13.    Marco Melandri, ITA, San Carlo Honda Gresini, +36,622

 

Klasyfikacja motocyklistów:

1.      Jorge Lorenzo – 383

2.      Dani Pedrosa – 245

3.      Valentino Rossi – 233

4.      Casey Stoner – 225

5.      Andrea Dovizioso – 206

8.      Marco Simoncelli – 125

10.    Marco Melandri – 103

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy