Wiadomości branżowe

Regaty Żeglarskie za nami

Regaty Żeglarskie za nami
Kanadyjski załoga zwyciężyła w Regatach Żeglarskich rozegranych w ramach XV Letnich Igrzysk Polonijnych. Zawodom towarzyszyła impreza przygotowana przez wrocławską markę Dekoral. Widzowie mogli m.in. wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz obejrzeć pokaz tworzenia efektów dekoracyjnych. Regaty na Odrze rozegrano w ramach XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Impreza, której początek sięga aż 1934 roku, po raz pierwszy historii odbyła się właśnie na terenie Dolnego Śląska. Podczas dwóch dni żeglarskich zmagań na Zalewie Osobowice zdecydowanie nie zabrakło emocji. Do zawodów zgłosiło 13 się załóg żeglarskich, startujących w klasie Omega – znaleźli się wśród nich również sportowcy z Niemiec, Kanady, Austrii, Szwecji czy Holandii. Po zawziętych zmaganiach zwycięstwo przypadło załodze kanadyjskiej (ze sternikiem Zenonem Rembiszem). Głównym zawodom towarzyszyły ponadto regaty o Pagaj prezesa Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (WrOZŻ). Tu najlepszy okazał się team sternika Tadeusza Kopcia. Za organizację odpowiadał Uczniowski Klub Sportowy „Żeglarz” oraz WrOZŻ. Natomiast partnerem

Kanadyjski załoga zwyciężyła w Regatach Żeglarskich rozegranych w ramach XV Letnich Igrzysk Polonijnych. Zawodom towarzyszyła impreza przygotowana przez wrocławską markę Dekoral. Widzowie mogli m.in. wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz obejrzeć pokaz tworzenia efektów dekoracyjnych.

Regaty na Odrze rozegrano w ramach XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Impreza, której początek sięga aż 1934 roku, po raz pierwszy historii odbyła się właśnie na terenie Dolnego Śląska. Podczas dwóch dni żeglarskich zmagań na Zalewie Osobowice zdecydowanie nie zabrakło emocji. Do zawodów zgłosiło 13 się załóg żeglarskich, startujących w klasie Omega – znaleźli się wśród nich również sportowcy z Niemiec, Kanady, Austrii, Szwecji czy Holandii. Po zawziętych zmaganiach zwycięstwo przypadło załodze kanadyjskiej (ze sternikiem Zenonem Rembiszem). Głównym zawodom towarzyszyły ponadto regaty o Pagaj prezesa Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (WrOZŻ). Tu najlepszy okazał się team sternika Tadeusza Kopcia. Za organizację odpowiadał Uczniowski Klub Sportowy „Żeglarz” oraz WrOZŻ. Natomiast partnerem regat była wrocławska marka Dekoral, która ufundowała zestaw emalii Emakol Strong do odnowienia ogrodzenia w siedzibie „Żeglarza”.

Specjalnie dla zgromadzonych gości Dekoral przygotował także dodatkowe atrakcje. Na najmłodszych czekały prezenty, gry oraz konkursy z nagrodami. Na miejscu można było także porozmawiać z ekspertem Akademii Technik Malarskich, poznać nową ofertę Dekoral oraz uzyskać poradę w dziedzinie malowania. Nie zabrakło też „malarskiej praktyki” – dla widzów zorganizowano pokaz tworzenia efektów dekoracyjnych oraz malowania ogrodzenia za pomocą emalii Emakol Strong, która doskonale sprawdza się przy dekorowaniu oraz zabezpieczaniu drewna i metalu. Farba ta jest tez bardzo odporna na czynniki atmosferyczne, o czym można było się przekonać, oglądając nowe ogrodzenie siedziby UKS Żeglarz. Dzięki Emakol Strong zyskało ono wyrazisty, niebieski kolor. Impreza zakończyła się wspólnym piknikiem sportowców oraz widzów.

 

A to już wiesz?  Motocyklowa Niedziela na stacji BP w Krakowie

Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy