Polacy najlepsi na świecie w grze Counter Strike

15 listopada br. podczas Finału Światowego World Cyber Games (WCG) w Chengdu w Chinach Reprezentacja Polski zdobyła Złoty Medal w grze Counter Strike. Brązowy medal zdobył również nasz reprezentant w grze FIFA 09. Sponsorem reprezentacji jest Netia.

W tej olimpiadzie sportów elektronicznych uczestniczyło ponad 600 zawodników z 81 państw. Rozgrywki trwały przez cztery dni od 11 do 15 listopada br. Polska reprezentacja wspierana przez Netię liczyła 11 zawodników.

Pierwsze miejsce zdobyła pięcioosobowa drużyna w grze Counter Strike, w składzie: Filip "Neo" Kubski, Łukasz "LUq" Wnęk,Wiktor "TaZ" Wojtas, Jakub "Kuben" Gurczyński, Mariusz "Loord" Cybulski.

W całej imprezie Polacy zdobyli jeszcze drugi medal, brąz wywalczył Piotr „Pio” Zajkowski w dyscyplinie FIFA 09.

Netia poza sponsorowaniem Reprezentacji Polski WCG, zaangażowała się w organizację polskich eliminacji WCG jako Partner Technologiczny. Wychodząc naprzeciw wszystkim fanom sieciowych rozgrywek uruchomiła ofertę dostępu do Internetu WCG.

***

Netia jest wiodącym alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, świadczącym m.in. usługi głosowe oraz szerokopasmowego Internetu klientom indywidualnym i biznesowym. Działa na bazie własnej infrastruktury oraz sieci TP. www.netia.pl

World Cyber Games (WCG) to największy na świecie międzynarodowy turniej gier komputerowych. Organizowany od 2000 r. i w świecie e-sportowym postrzegany jest jako odpowiednik Igrzysk Olimpijskich. Turniej jest nie tylko platformą rywalizacji, ale przede wszystkim festiwalem cyberkultury, pozbawionym ograniczeń językowych, religijnych czy narodowościowych – to połączenie zabawy z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Oficjalny, polski serwis internetowy: www.wcg.com.pl
Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top