Wiadomości branżowe

Nasze solary najlepsze!

Studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zrzeszeni w kole naukowym KORAB wygrali regaty łodzi solarnych w Holandii – Dong Energy Solar Boats Challenge. Zajęli I miejsce w klasie łodzi dwuosobowych. Do Gdańska przywieźli okazały puchar.– Jesteśmy szczęśliwi – mówi dr Wojciech Litwin, prodziekan ds. nauki na Wydziale OiO. – Ostatnie regaty zakończyliśmy na drugiej pozycji z niewielką stratą do drużyny z Amsterdamu. Tym razem udało nam się pokonać wszystkie załogi.Na przysłowiowy medal spisała się dwuosobowa łódź o nazwie GUT SOLAR. Została ona zaprojektowana i zbudowana przez studentów w 2010 roku. Do tej pory, dzięki zasilaniu słonecznemu, pokonała już ponad 1000 km.Finał tegorocznych zawodów Dong Energy Solar Boats Challenge odbył się w sobotę, 5 lipca w holenderskiej Fryzji. Regaty trwały 10 dni, rozgrywane były trasie liczącej ponad 220 km. To była piąta edycja tychże regat, odbywają się one co dwa lata.Uwaga! Oprócz załogi GUT SOLAR, w zawodach startowała łódź zbudowana przez Bartosza Puchowskiego (Cree Yacht – Gdynia), absolwenta Wydziału OiO i prezesa

Studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zrzeszeni w kole naukowym KORAB wygrali regaty łodzi solarnych w Holandii ? Dong Energy Solar Boats Challenge. Zajęli I miejsce w klasie łodzi dwuosobowych. Do Gdańska przywieźli okazały puchar.

? Jesteśmy szczęśliwi ? mówi dr Wojciech Litwin, prodziekan ds. nauki na Wydziale OiO. ? Ostatnie regaty zakończyliśmy na drugiej pozycji z niewielką stratą do drużyny z Amsterdamu. Tym razem udało nam się pokonać wszystkie załogi.

Na przysłowiowy medal spisała się dwuosobowa łódź o nazwie GUT SOLAR. Została ona zaprojektowana i zbudowana przez studentów w 2010 roku. Do tej pory, dzięki zasilaniu słonecznemu, pokonała już ponad 1000 km.

Finał tegorocznych zawodów Dong Energy Solar Boats Challenge odbył się w sobotę, 5 lipca w holenderskiej Fryzji. Regaty trwały 10 dni, rozgrywane były trasie liczącej ponad 220 km. To była piąta edycja tychże regat, odbywają się one co dwa lata.

Uwaga! Oprócz załogi GUT SOLAR, w zawodach startowała łódź zbudowana przez Bartosza Puchowskiego (Cree Yacht ? Gdynia), absolwenta Wydziału OiO i prezesa koła KORAB w latach 2004-2008. Puchowski zajął pierwsze miejsce w klasie łodzi jednoosobowych.

Do regat przystąpiło łącznie czterdzieści załóg, m.in. z Belgii, Brazylii, Chin, Indonezji, Niemiec, Holandii, Polski, Turcji i USA.