Wiadomości branżowe

MOTO GP: Kolejny dobry występ Simoncelliego

W miniony weekend na torze Motegi w Japonii rozegrano kolejny wyścig zaliczany do motocyklowych Mistrzostw Świata MOTO GP. Na dobrym, szóstym miejscu ukończył go debiutant w cyklu, Marco Simoncelli ze wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini. „SuperSic” po raz drugi w tym sezonie ukończył wyścig na szóstym, najlepszym w dotychczasowej karierze miejscu, choć miał szansę także na piąte. – To był naprawdę fajny wyścig dla mnie i szczerze mówiąc myślałem, że po rozgrzewce będzie trochę lepiej i uda mi sie dojechać trochę bliżej chłopaków z czołówki. Niemniej jestem szczęśliwy, a teraz celem jest jeszcze lepszy wynik w następnym wyścigu – powiedział Włoch.Drugi z motocyklistów z zespołu - Marco Melandri - borykający się z problemami z motocyklem, znalazł się tuż poza pierwszą dziesiątką. Włoch ukończył zmagania na jedenastym miejscu ze stratą niespełna 50 sekund do zwycięzcy.Wyścig wygrał, po raz pierwszy w tym sezonie i drugi raz z rzędu Casey Stoner. Australijczyk był o 3,868 sek. szybszy od Andrea Dovizioso i o 5,707 sek. od Valentino Rossiego.W klasyfikacji mistrzostw prowadzi z 297

W miniony weekend na torze Motegi w Japonii rozegrano kolejny wyścig zaliczany do motocyklowych Mistrzostw Świata MOTO GP. Na dobrym, szóstym miejscu ukończył go debiutant w cyklu, Marco Simoncelli ze wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini.

„SuperSic” po raz drugi w tym sezonie ukończył wyścig na szóstym, najlepszym w dotychczasowej karierze miejscu, choć miał szansę także na piąte. – To był naprawdę fajny wyścig dla mnie i szczerze mówiąc myślałem, że po rozgrzewce będzie trochę lepiej i uda mi sie dojechać trochę bliżej chłopaków z czołówki. Niemniej jestem szczęśliwy, a teraz celem jest jeszcze lepszy wynik w następnym wyścigu – powiedział Włoch.

Drugi z motocyklistów z zespołu – Marco Melandri – borykający się z problemami z motocyklem, znalazł się tuż poza pierwszą dziesiątką. Włoch ukończył zmagania na jedenastym miejscu ze stratą niespełna 50 sekund do zwycięzcy.

Wyścig wygrał, po raz pierwszy w tym sezonie i drugi raz z rzędu Casey Stoner. Australijczyk był o 3,868 sek. szybszy od Andrea Dovizioso i o 5,707 sek. od Valentino Rossiego.

W klasyfikacji mistrzostw prowadzi z 297 punktami Jorge Lorenzo, drugi jest Pedrosa, który zgromadził ich 228. Na trzecim miejscu znajduje się Casey Stoner, który na swym koncie ma 180 „oczek”. Motocykliści wspieranego przez Castrol San Carlo Honda Gresini Marco Simoncelli i Marco Melandri zajmują odpowiednio – dziewiątą i jedenastą lokatę.

Kolejna runda MOTO GP odbędzie się 10 października w Malezji na torze Sepang.