Herabta Herbaty ziołowe

Lankijski tea pairing, czyli do jakich dań podaje się herbatę na Sri Lance

Lankijski tea pairing, czyli do jakich dań podaje się herbatę na Sri Lance
Informacja prasowa 5 kwietnia 2017 r. Lankijski tea pairing, czyli do jakich dań podaje się herbatę na Sri Lance Jak się okazuje, nie tylko wino

Informacja prasowa
5 kwietnia 2017 r.

Lankijski tea pairing, czyli do jakich dań podaje się herbatę na Sri Lance

Jak się okazuje, nie tylko wino dopasowuje się do smaku i rodzaju dania. Istnieje również tea pairing, który polega na odpowiednim łączeniu herbaty z jedzeniem. Dobierając do poszczególnych potraw konkretną mieszankę, możemy podkreślić smak całego posiłku. Eksperci marki Akbar zebrali najważniejsze wskazówki, które pomogą nam przyrządzić prawdziwą ucztę z herbatą w roli głównej.

Sri Lanka słynie z rozległych i najczystszych na świecie plantacji herbaty. To tutaj kultywowana jest tradycja ręcznego zbioru liści, która w pozostałych krajach została już w większości zastąpiona przez maszyny. Dzięki tej metodzie liście nie są gniecione, a ich aromat zostaje w całości zamknięty w opakowaniu. Wybierając herbatę ze Sri Lanki mamy pewność, że cały jej bukiet zapachowy doskonale podkreśli przygotowywane przez nas dania. Aby dobrać odpowiedni rodzaj naparu do posiłku, wystarczy tylko zastosować się do kilku wskazówek.

Odpowiednie naczynie
Tylko właściwy sposób parzenia herbaty pozwala na wydobycie jej wyrazistego smaku i bogatego aromatu. Przede wszystkim pamiętajmy, aby herbatę zalewać wodą, która była zagotowana tylko raz. Kilkukrotne gotowanie tej samej wody pozbawia jej tlenu, co wpływa na smak napoju. Dobrze jest podać herbatę w porcelanowym, cienkim naczyniu. Delikatna filiżanka, przelana wcześniej gorącą wodą, będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki ociepleniu nie zmieni temperatury wody, którą zalewamy liście.

Dopasowane smaki
Herbata cejlońska nie bez powodu jest ulubionym napojem Lankijczyków. Jak się okazuje, doskonale gasi pragnienie w upalny dzień oraz sprawdza się w towarzystwie pikantnych potraw. Przeciętna, lankijska gospodyni wykorzystuje miesięcznie nawet kilogram ostrej papryki. Dlatego mieszkańcy Cejlonu podają ten napój prawie do każdego dania. Czarna herbata doskonale podkreśli również smak drobiu. Planując więc na obiad lub kolację popularnego na Sri Lance kurczaka w curry, podajmy go w towarzystwie naparu z cejlońskiej herbaty. Pamiętajmy również, że czas parzenia herbaty wpływa na jej smak, dzięki czemu możemy dopasować stopień jej intensywności do odpowiednich dań. Parzenie do 5 minut da najintensywniejszy napar z lekko gorzkim posmakiem. Taka herbata będzie idealna do słodkich przekąsek. Na Sri Lance podawana jest również w towarzystwie owoców, których naturalnie słodki smak zostaje odpowiednio wydobyty, dzięki delikatnej goryczy napoju.

A to już wiesz?  Lankijskie SPA, czyli herbata w zabiegach kosmetycznych

Właściwie dobrana mieszanka liści podkreśli smak potrawy oraz ugasi pragnienie. Szukając odpowiedniej herbaty zwróćmy uwagę na znak cejlońskiego lwa. Ten certyfikat wręczany jest przez Cejloński Komitet Herbaciany. Posiadają go jedynie marki, które nie tylko uprawiają i zbierają herbatę na Sri Lance, ale również tam ją pakują. Oznacza to, że symbol cejlońskiego lwa daje nam gwarancję naparu o bogatym aromacie i intensywnym kolorze, gdyż właściwości liści nie zostały utracone w trakcie długiego transportu.
Więcej informacji na temat marki Akbar znaleźć można na stronie www.akbar.pl

Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT Foods – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Marki w portfolio LEVANT to m.in.: Ahmad Tea London, Kuhne, Sandra (przetwory owocowe i warzywne), Sandrini (produkty kuchni śródziemnomorskiej), Adriana, Siblou (ryby i owoce morza), Champion (dodatki do kawy i herbaty), Splendor (owoce i warzywa w puszkach).

A to już wiesz?  Lankijskie SPA, czyli herbata w zabiegach kosmetycznych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy