Wiadomości branżowe

Fundacja Realu Madryt trenuje polskie dzieci podczas letnich obozów piłkarskich

Fundacja Realu Madryt trenuje polskie dzieci podczas letnich obozów piłkarskich
Już po raz czwarty odbędą się w Polsce campy Fundacji Realu Madryt - obozy sportowe dla dzieci i młodzieży realizowane według programu szkoleniowego tegorocznego finalisty piłkarskiej Ligi Mistrzów, Realu Madryt. Otwarcie campów nastąpi 29 czerwca, zaplanowane są trzy turnusy.12 maja 2014 r.- czwarta edycja campów Fundacji Realu Madryt w Polsce zostanie zorganizowana w Tworzyjankach, w województwie łódzkim. Setki dzieci z całego kraju przyjmie Stary Folwark – malowniczy ośrodek hotelarsko-sportowo-konferencyjny. Uczestnicy campów będą trenować piłkę nożną pod opieką szkoleniowców z Fundacji Realu Madryt w Hiszpanii, uczyć się języka hiszpańskiego oraz współpracować ze specjalistami m.in. w dziecinach rozwoju i psychologii sportowej. Campy podzielono na trzy tygodniowe turnusy – od 29 czerwca, 6 lipca i 13 lipca. Zapisy przyjmowane są na stronie www.campy.com.pl.Szkoleniowcy z Hiszpanii każdego dnia poprowadzą 3 godziny zajęć piłkarskich, podzielonych na dwie sesje.

Już po raz czwarty odbędą się w Polsce campy Fundacji Realu Madryt – obozy sportowe dla dzieci i młodzieży realizowane według programu szkoleniowego tegorocznego finalisty piłkarskiej Ligi Mistrzów, Realu Madryt. Otwarcie campów nastąpi 29 czerwca, zaplanowane są trzy turnusy.

12 maja 2014 r.- czwarta edycja campów Fundacji Realu Madryt w Polsce zostanie zorganizowana w Tworzyjankach, w województwie łódzkim. Setki dzieci z całego kraju przyjmie Stary Folwark ? malowniczy ośrodek hotelarsko-sportowo-konferencyjny. Uczestnicy campów będą trenować piłkę nożną pod opieką szkoleniowców z Fundacji Realu Madryt w Hiszpanii, uczyć się języka hiszpańskiego oraz współpracować ze specjalistami m.in. w dziecinach rozwoju i psychologii sportowej. Campy podzielono na trzy tygodniowe turnusy ? od 29 czerwca, 6 lipca i 13 lipca. Zapisy przyjmowane są na stronie www.campy.com.pl.

Szkoleniowcy z Hiszpanii każdego dnia poprowadzą 3 godziny zajęć piłkarskich, podzielonych na dwie sesje. Młodym adeptom futbolu będzie przekazywana wiedza piłkarska zgodna z filozofią futbolu Realu Madryt, a w trenowaniu wesprą Hiszpanów szkoleniowcy z Polski. Wszystkie treningi piłkarskie podczas campów będą odbywały się na pełnowymiarowym stadionie miejskim w Brzezinach, wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę i sprzęt treningowy.

?Cieszymy się, że już po raz czwarty możemy zorganizować w Polsce campy Fundacji Realu Madryt. Do tej pory w obozach udział wzięło ponad 600 dzieci, dla których możliwość rozwoju sportowego zgodnego z filozofią, wg której trenują ich idole  ? Cristiano Ronaldo czy Gareth Bale, to olbrzymie przeżycie.? – komentuje Dominik Kropidłowski, prezes Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu, partnera Fundacji Realu Madryt w Polsce i lokalnego organizatora campów.

Poza treningami piłkarskimi, na uczestników campów czeka także nauka języka hiszpańskiego ? codzienne zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. Dzieci i młodzież wezmą także udział w specjalnych zajęciach ogólnorozwojowych oraz w spotkaniach z psychologiem sportowym, który zdradzi im tajniki mentalnego przygotowania do uprawiania zawodowego spotu.

A to już wiesz?  Spożycie alkoholu i fobia społeczna idą ze sobą w parze. Dane z USA i Norwegii wskazują na powiązania między tymi schorzeniami

Campy Fundacji Realu Madryt to także doskonała zabawa w czasie wolnym. Pod okiem instruktorów, uczestnicy będą mogli – na życzenie – skorzystać z kortów tenisowych oraz pojeździć konno. Program campów przewiduje też zajęcia na basenie dwa razy na turnus.

Na campowiczów czekać będzie specjalne wyżywienie ? mix sportowej dietetyki wraz z elementami kuchni śródziemnomorskiej, który przygotuje były długoletni szef kuchni hotelu Sheraton, zdobywający swoje doświadczenie m.in. w restauracjach w Hiszpanii.

Terminy letnich campów Fundacji Realu Madryt:

I turnus: 29 czerwca ? 5 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

II turnus: 6 ? 12 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

III turnus: 13 ? 19 lipca, Stary Folwark, Tworzyjanki

Real Madryt, którego fundacja organizuje campy sportowe na całym świecie, kończy swój wyjątkowy piłkarski sezon. Klub zdobył już Puchar Króla, a 24 maja zagra w finale Ligi Mistrzów. Tegoroczne campy Fundacji Realu Madryt zbiegną się też częściowo z piłkarskimi mistrzostwami świata, podczas których reprezentacja Hiszpanii złożona m.in. z piłkarzy Realu Madryt, będzie jednym z faworytów do zwycięstwa. 

Źródło Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy