Wiadomości branżowe

900 osób pobiegło w I Samsung półmaratonie

Ponad 900 osób wzięło udział w niedzielnym I Samsung półmaratonie pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Na znak Starosty - Pawła Kowzana o godzinie 11.00 spod pięknie usytuowanego Zamku Górków zawodnicy wyruszyli w trasę!W niedzielę, 23 października br. w Szamotułach odbył się I Samsung półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Ku zaskoczeniu organizatorów do startu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i ich rodzin.Zwycięzcą półmaratonu został ukraiński zawodnik Siergii Okseniuk, który przebiegł dystans 21 km w czasie 01:06:37. Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka pochodząca także z Ukrainy - Kateryna Karmanenko, uzyskując czas  01:21:07.Bardzo dobrze spisali się też reprezentanci naszego kraju - Błażej Brzeziński z MUKS Bydgoszcz finiszował na zaszczytnym trzecim miejscu z wynikiem 01:07:52, a Wioletta Uryga z Kluczborka dała się wyprzedzić tylko zwyciężczyni biegu, osiągając czas 01:21:47.Pomimo, że aura nie rozpieszczała przybyłych gości, można śmiało powiedzieć, że podczas I Samsung półmaratonu panowała istnie rodzinna atmosfera. Organizatorzy stanęli na

Ponad 900 osób wzięło udział w niedzielnym I Samsung półmaratonie pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Na znak Starosty – Pawła Kowzana o godzinie 11.00 spod pięknie usytuowanego Zamku Górków zawodnicy wyruszyli w trasę!

W niedzielę, 23 października br. w Szamotułach odbył się I Samsung półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego. Ku zaskoczeniu organizatorów do startu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i ich rodzin.

Zwycięzcą półmaratonu został ukraiński zawodnik Siergii Okseniuk, który przebiegł dystans 21 km w czasie 01:06:37. Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka pochodząca także z Ukrainy – Kateryna Karmanenko, uzyskując czas  01:21:07.

Bardzo dobrze spisali się też reprezentanci naszego kraju – Błażej Brzeziński z MUKS Bydgoszcz finiszował na zaszczytnym trzecim miejscu z wynikiem 01:07:52, a Wioletta Uryga z Kluczborka dała się wyprzedzić tylko zwyciężczyni biegu, osiągając czas 01:21:47.

Pomimo, że aura nie rozpieszczała przybyłych gości, można śmiało powiedzieć, że podczas I Samsung półmaratonu panowała istnie rodzinna atmosfera. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Dla wszystkich uczestników oraz ich rodzin przewidziane zostały liczne atrakcje sportowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz biegu głównego, można było zmierzyć się w Nordic Walking, Biegu Rodzinnym czy w biegu VIPów, do którego zachęcali Medalista Igrzysk Olimpijskich – Artur Partyka oraz Medalista Mistrzostw Świata w biegu na 400m – Robert Maćkowiak.

?Cieszę się ogromnie, że wydarzenie spotkało się z tak ogromnym zainteresowaniem. Wierzę, że w przyszłym roku impreza Samsung ma szansę stać się jednym z największych półmaratonów w naszym kraju.? – powiedział na koniec Robert Stobiński, wiceprezes fabryki pralek i lodówek Samsung we Wronkach, jeden z głównych organizatorów wydarzenia.