Wiadomości branżowe

WTCC: Dublet BMW w Oschersleben

W drugim wyścigu WTCC na torze Oschersleben, który odbył się w miniony weekend pierwsze i drugie miejsce zajęli jadący BMW 320si Andy Priaulx i Augusto Farfus z zespołu BMW Motosport wspieranego przez Castrol. Pierwszy wyścig wygrał jadący Chevroletem Cruze Alain Menu, który o włos pokonał Augusto Farfusa. Brazylijczyk minął metę zaledwie 0,491 sek po liderze. Na najniższym stopniu podium stanął Yvan Muller, niespełna pięć sekund wolniejszy od Menu. Andy Priaulx wyścig ukończył na piątym miejscu, tracąc do Menu 7,845 sekundy.Udany dla teamu BMW weekend przypieczętowało zwycięstwo Priaulxa i ponownie drugie miejsce Farfusa w drugim z niedzielnych wyścigów. Brytyjczyk wyprzedził o niespełna trzy sekundy swojego zespołowego kolegę i o niespełna dziewięć trzeciego Yvana Mullera.Dzięki niezwykle cennym punktom zdobytym w Oschersleben na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców awansował Andy Priaulx i do prowadzącego w niej Mullera traci zaledwie 11 punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy wyścigi - walka o tytuł nabiera rumieńców. W klasyfikacji producentów BMW awansowało na drugie miejsce i ma 453 punkty. Prowadzi Chevrolet, trzeci jest SEAT Customers

W drugim wyścigu WTCC na torze Oschersleben, który odbył się w miniony weekend pierwsze i drugie miejsce zajęli jadący BMW 320si Andy Priaulx i Augusto Farfus z zespołu BMW Motosport wspieranego przez Castrol.

Pierwszy wyścig wygrał jadący Chevroletem Cruze Alain Menu, który o włos pokonał Augusto Farfusa. Brazylijczyk minął metę zaledwie 0,491 sek po liderze. Na najniższym stopniu podium stanął Yvan Muller, niespełna pięć sekund wolniejszy od Menu. Andy Priaulx wyścig ukończył na piątym miejscu, tracąc do Menu 7,845 sekundy.

Udany dla teamu BMW weekend przypieczętowało zwycięstwo Priaulxa i ponownie drugie miejsce Farfusa w drugim z niedzielnych wyścigów. Brytyjczyk wyprzedził o niespełna trzy sekundy swojego zespołowego kolegę i o niespełna dziewięć trzeciego Yvana Mullera.

Dzięki niezwykle cennym punktom zdobytym w Oschersleben na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców awansował Andy Priaulx i do prowadzącego w niej Mullera traci zaledwie 11 punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy wyścigi – walka o tytuł nabiera rumieńców. W klasyfikacji producentów BMW awansowało na drugie miejsce i ma 453 punkty. Prowadzi Chevrolet, trzeci jest SEAT Customers Technology.