Wiadomości branżowe

VI edycja Olimpiady Przedsiębiorczości rozstrzygnięta

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Romanik, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku.  W finale pokonał 49 rywali. – Udział w olimpiadzie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy, ale i nauka pracy w grupie, pod presją czasu i w stresie. Wygrana cieszy tym bardziej, że poziom przygotowania zawodników był niezwykle wysoki, a rywalizacja trwała do samego końca – powiedział zwycięzca.<P >Zawody centralne, które odbyły się 7 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wyłoniły 25 laureatów spośród 21,5 tysiąca licealistów, którzy w grudniu 2010 r. przystąpili do eliminacji szkolnych. Potyczki finałowe były jak zwykle interesujące – w pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który sprawdzał znajomość zagadnień z takich obszarów jak rynek kapitałowy, finanse przedsiębiorstw i zarządzanie strategiczne. W drugim etapie zawodników czekało wygłoszenie i obrona przed komisją centralną przygotowanej uprzednio prezentacji. Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w walce o tytuł tych najlepszych. Na każdym etapie eliminacji licealiści wykazali

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Romanik, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku.  W finale pokonał 49 rywali.

 – Udział w olimpiadzie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy, ale i nauka pracy w grupie, pod presją czasu i w stresie. Wygrana cieszy tym bardziej, że poziom przygotowania zawodników był niezwykle wysoki, a rywalizacja trwała do samego końca – powiedział zwycięzca.

<

p><P >Zawody centralne, które odbyły się 7 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wyłoniły 25 laureatów spośród 21,5 tysiąca licealistów, którzy w grudniu 2010 r. przystąpili do eliminacji szkolnych. Potyczki finałowe były jak zwykle interesujące – w pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który sprawdzał znajomość zagadnień z takich obszarów jak rynek kapitałowy, finanse przedsiębiorstw i zarządzanie strategiczne. W drugim etapie zawodników czekało wygłoszenie i obrona przed komisją centralną przygotowanej uprzednio prezentacji.

Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w walce o tytuł tych najlepszych. Na każdym etapie eliminacji licealiści wykazali się bowiem niezwykłą wiedzą, dojrzałością, opanowaniem i świetnym wyczuciem tematyki inwestycji rynkowych. Cieszy, nas także, że z roku na rok do Olimpiady zgłasza się coraz więcej uczestników. Tegoroczna rekordowa liczba zgłoszeń jest ogromnym sukcesem. Jest też dowodem na to, że działania organizatora Olimpiady – Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych stanowią integralną cześć rozwoju edukacji w naszym kraju. Uczestnictwo w tego typu świetnie przygotowanych projektach daje młodym ludziom szansę nie tylko na poszerzenie wiedzy i horyzontów, ale także znacznie zwiększa ich szanse na rynku akademickim i zawodowym. – mówi Małgorzata Zdzienicka – Grabarz – prezes Fundacji BGŻ. Na szczególną uwagę zasługują uczestnicy  pochodzący z małych miejscowości, których liczba, ku naszemu zadowoleniu, wciąż rośnie. Wyrównywanie szans edukacyjnych i edukacja finansowa na obszarach wiejskich to bowiem wciąż jedno z najważniejszych wyzwań przed jakim stoimy  – dodaje. <P >***
Organizatorzy: Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
Honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Skarbu Państwa.
Fundatorem nagród jest Bank BGŻ, partnerem organizacyjnym Fundacja BGŻ.
Więcej informacji: www.olimpiada.edu.pl

A to już wiesz?  68.TdP: trzecie zwycięstwo Kittela - trzecie podium z Bankiem BGŻ

Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Myczkowska

Rzecznik Prasowy Banku BGŻ

[email protected]

tel. (22) 860 43 40

 

Źródło Bank BGŻ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy