Wiadomości branżowe

Pacjenci Dolnego Śląska o szpitalach powiatowych

Pacjenci  Dolnego Śląska o szpitalach powiatowych Pacjenci z regionu Dolnego Śląska ocenili szpitale powiatowe  – przedstawiamy wyniki badania TNS OBOP ,,Stosunek do szpitali powiatowych’’.Według badania TNS OBOP przeprowadzonego w województwie dolnośląskim na temat stosunku pacjentów do szpitali powiatowych, 76 proc.  pozytywnie oceniło  ich funkcjonowanie, wskazując, że  szpitale  powiatowe to możliwość uzyskania szybkiej i profesjonalnej pomocy.[1] Badania pokazały, że trzech z czterech badanych (76%) ocenia swój szpital powiatowy pozytywnie,  a co piaty ankietowany (21%) ocenia go bardzo dobrze. Zdaniem TNS OBOP wyniki badania pokazują jak ważne z punktu widzenia mieszkańców i lokalnych społeczności jest istnienie szpitali powiatowych. Dla 77% respondentów szpitale powiatowe dają możliwość uzyskania szybko pomocy medycznej, 69% ma dzięki nim poczucie bezpieczeństwa. Prawie 50% badanych jest zaznajomionych z personelem pracującym w szpitalach powiatowych, 67 % ma zaufanie do tego zespołu,

Pacjenci  Dolnego Śląska o szpitalach powiatowych

 

Pacjenci z regionu Dolnego Śląska ocenili szpitale powiatowe  – przedstawiamy wyniki badania TNS OBOP ,,Stosunek do szpitali powiatowych’’.

Według badania TNS OBOP przeprowadzonego w województwie dolnośląskim na temat stosunku pacjentów do szpitali powiatowych, 76 proc.  pozytywnie oceniło  ich funkcjonowanie, wskazując, że  szpitale  powiatowe to możliwość uzyskania szybkiej i profesjonalnej pomocy.

[1] 

Badania pokazały, że trzech z czterech badanych (76%) ocenia swój szpital powiatowy pozytywnie, 
a co piaty ankietowany (21%) ocenia go bardzo dobrze. Zdaniem TNS OBOP wyniki badania pokazują jak ważne z punktu widzenia mieszkańców i lokalnych społeczności jest istnienie szpitali powiatowych. Dla 77% respondentów szpitale powiatowe dają możliwość uzyskania szybko pomocy medycznej, 69% ma dzięki nim poczucie bezpieczeństwa. Prawie 50% badanych jest zaznajomionych z personelem pracującym w szpitalach powiatowych, 67 % ma zaufanie do tego zespołu, oceniając, że  personel szpitala angażuje się w swoją pracę, skupiając się na dobru pacjenta (64%). Najwięcej osób (87%) uważa, że likwidacja szpitala powiatowego utrudniłaby dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań lekarskich. 92 % uznało, że istotne jest zwiększenie finansowania szpitali tego szczebla.  Mieszkańcy województwa deklarują, że w przypadku wystąpienia choroby zgłosiliby się w pierwszej kolejności do szpitala powiatowego.

Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych, inicjatora badań, stwierdza –   Chcieliśmy poznać opinię pacjentów, którzy korzystają z naszych usług, bo i od tej oceny zależy przecież nasze funkcjonowanie. My swoją opinię na ten temat mamy, ale postanowiliśmy ją zobiektywizować – powiedział Maciej Piorunek, przewodniczący Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych.

Wyniki badania pokazują, że szpitale powiatowe są blisko ludzi – uznał dr Tomasz Sobierajski – socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jednym z elementów budowania więzi w społecznościach lokalnych na poziomie powiatu są szpitale powiatowe – to według dr Sobierajskiego ważny aspekt istnienia szpitali powiatowych.

A to już wiesz?  Anna Dereszowska: Dzieci i młodzież to nasze lustro, bo one nie rodzą się z uprzedzeniami. To od dorosłych uczą się nietolerancji

Na życzenie udostępniamy pełny raport z komentarzami ekspertów.

Stosunek do szpitali powiatowych – raport z badania TNS OBOP, zrealizowanego metodologią CATI, na próbie 300 mieszkańców województwa dolnośląskiego w wieku powyżej 18 lat, zrealizowane w dniach 27-30 maja 2011r,

 

Źródło Headlines. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy