Wiadomości branżowe

MOTO GP: Melandri dziesiąty w San Marino

Na dziesiątym miejscu wyścig MOTO GP na torze Misano ukończył Marco Melandri z wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini. Rywalizacja w San Marino była dwunastą rundą tegorocznych motocyklowych mistrzostw świata. Melandri, który z końcem tego sezonu rozstanie się z teamem był o 40 sekund szybszy od swojego zespołowego kolegi - Marco Simoncelliego. „Super Sic" ukończył Grand Prix na torze w Misano na czternastym miejscu.Wyścig wygrał Hiszpan Dani Perdosa, o niespełna dwie sekundy szybszy od swojego rodaka Jorge Lorenzo. Na najniższym stopniu podium stanął Valentino Rossi, który do lidera stracił nieco ponad trzy sekundy.W klasyfikacji mistrzostw prowadzi z 271 punktami Lorenzo, drugi jest Pedrosa, który zgromadził ich 208. Trzeci Andrea Dovizioso na swym koncie ma 139 „oczek". Motocykliści wspieranego przez Castrol San Carlo Honda Gresini Marco Melandi i Marco Simonceli zajmują odpowiednio - dziewiątą i jedenastą lokatę. Kolejna runda MOTO GP odbędzie się 19 września w Hiszpanii na torze Motorland Aragon.GP APEROL DI SAN MARINO E RIVIERA DI RIMINI - wyniki:1.      D. Pedrosa, SPA, Repsol Honda Team,

Na dziesiątym miejscu wyścig MOTO GP na torze Misano ukończył Marco Melandri z wspieranego przez Castrol zespołu San Carlo Honda Gresini. Rywalizacja w San Marino była dwunastą rundą tegorocznych motocyklowych mistrzostw świata.

Melandri, który z końcem tego sezonu rozstanie się z teamem był o 40 sekund szybszy od swojego zespołowego kolegi – Marco Simoncelliego. „Super Sic” ukończył Grand Prix na torze w Misano na czternastym miejscu.

Wyścig wygrał Hiszpan Dani Perdosa, o niespełna dwie sekundy szybszy od swojego rodaka Jorge Lorenzo. Na najniższym stopniu podium stanął Valentino Rossi, który do lidera stracił nieco ponad trzy sekundy.

W klasyfikacji mistrzostw prowadzi z 271 punktami Lorenzo, drugi jest Pedrosa, który zgromadził ich 208. Trzeci Andrea Dovizioso na swym koncie ma 139 „oczek”. Motocykliści wspieranego przez Castrol San Carlo Honda Gresini Marco Melandi i Marco Simonceli zajmują odpowiednio – dziewiątą i jedenastą lokatę.

Kolejna runda MOTO GP odbędzie się 19 września w Hiszpanii na torze Motorland Aragon.